Wydarzenia 2022/2023

Niezwykli Goście w naszej szkole

21.06. w naszej szkole w godzinach popołudniowych było gwarno i artystycznie. Specjalnie dla naszych wyjątkowych Gości z Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu uczniowie klas 1-3 przedstawili "Czerwonego Kapturka". Później wszyscy zjedli przygotowane specjalnie na tę okazję prażone i pyszne ciacho. Mamy nadzieję, że program artystyczny się podobał i że w przyszłości w podobnym gronie będziemy mogli miło spędzić czas.

 

 

Wycieczka do Wieliczki

Uczniowie podążając za Panem przewodnikiem  pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135m pod ziemią. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty z widocznymi śladami rzeczywistej eksploatacji zachowane wraz z maszynami i sprzętem górniczym. Zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi. Podczas wędrówki uczniowie poznali ciekawe historie i tajemnice Kopalni. Usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solnych jezior. Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad w podziemnej sali.

Z kopalni wyjechaliśmy szolą, czyli windą górniczą. Wycieczka do Kopalni Soli zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie i pozostanie Nam długo w pamięci.

 

 

 

Śniadanie wielkanocne

Wielkanoc dla chrześcijan to najważniejsze święto w roku. Przekazuje ludziom przesłanie o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią oraz o nadziei na zmartwychwstanie, którą nosi w sercu każdy wierzący. W niedzielę wielkanocną dzwony kościelne brzmią w szczególny sposób, oznajmiając Zmartwychwstanie Chrystusa. Odbywają się uroczyste msze rezurekcyjne, a tuż po nich zasiadamy do stołu i spożywamy świąteczne śniadanie, dzielimy się ,,święconym”, składamy sobie życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia.

 

 

Tuż przed Świętami w Wielką Środę uczniowie w naszej szkole wraz z wychowawczyniami przygotowali wielkanocne śniadanie, na którym królowały jajka, babeczki, czekoladowe jajeczka. Dzieci wraz z paniami złożyli sobie świąteczne życzenia i z dobrym humorem biesiadowali przy stole.

 

 

Rekolekcje

Czas rekolekcji to czas rozpoczęcia czegoś od nowa, czas refleksji, czas w którym rozpalamy na nowo w sobie gorliwość i miłość. Co najważniejsze rekolekcje to umocnienie swej wiary, jako więzi z Bogiem. Tak było i w tym roku. Przez trzy dni spotykaliśmy się w kościele z niezwykle radosnym księdzem katechetą, aby wspólnie modlić się i przeżywać ten wyjątkowy czas.

 

 

Wycieczka do Krakowa

27 lutego w naszej szkole było bardzo cicho i pusto. Wszyscy udaliśmy się autokarem do Krakowa. Najpierw odwiedziliśmy Żywe Muzeum Obwarzanka. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pani prowadzącej zajęcia i oglądaliśmy zgromadzone w sali stare zdjęcia i ryciny. Mieliśmy okazję samodzielnie wyrobić swoje obwarzanki. W czasie, gdy nasze skarby się piekły, obejrzeliśmy film w którym pokazana była praca piekarzy podczas profesjonalnej produkcji obwarzanków. 

Następnie pojechaliśmy do sali zabaw GOkidz. To jedyny taki park rozrywki w Polsce, który oprócz atrakcji posiada również system gry, która pozwala dzieciom zdobywać nowe poziomy i różne nagrody. Tory przeszkód, trampoliny, zjeżdżalnie... było super! Bawiliśmy się świetnie!

Na koniec udaliśmy się na małe co nieco do restauracji. 

Z pełnymi brzuszkami i głowami pełnymi wrażeń, emocji i wspomnień wróciliśmy do Grodziska. Dziękujemy Radzie Rodziców za tak wspaniałą wycieczkę!

 

 

 

Nocka w szkole

9 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, gdzie pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Była również możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcie w fotobudce. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Po balu nadszedł czas na wieczór pełen wrażeń. Uczniowie oglądali bajkę, zajadając popcorn.

 

Chętni uczniowie spędzili noc w Szkole. Następnego dnia wszyscy zjedli razem śniadanie, przygotowali walentynki, które umieszczone zostały w skrzynce czekając na dzień 14 lutego. Udało się również znaleźć chwilę, by wspólnie uruchomić i skalibrować
drukarkę 3D, która została zakupiona do szkoły w ramach programu Laboratoria przyszłości. Po zajęciach sportowych wszyscy z wspaniałymi humorami wrócili do domów.

 

 

 

Dzień Nauczyciela

13.10. uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 1-3 śpiewali piosenki i recytowali tematyczne wiersze. Byli również autorami pięknych portretów, które stały się wspaniałą dekoracją sali gimnastycznej, w której świętowaliśmy. Przedszkolaki przygotowały dla wszystkich pań śliczne laurki. Miłych życzeń, uśmiechów i  wzruszeń nie było końca.

 

 

W średniowiecznym grodzie

Tegoroczna gra terenowa " W średniowiecznym grodzie", prócz uczniów z naszej szkoły, zgromadziła w Grodzisku przedstawicieli szkół z Podolsza, Graboszyc, Zatora, Smolic i Rudz. Uczestnicy mieli za zadanie podążać trasą znajdującą się na terenach średniowiecznego grodu, który właśnie tutaj za panowania Bolesława Chrobrego tętnił życiem. Musieli wykazać się umiejętnościami rozszyfrowywania kodów oraz orientowania się w terenie. Mieli okazję upolować tura leśnego strzelając z łuku, uszyć strój rycerzowi, stworzyć pochodnię, ułożyć ognisko. W budynku szkoły także nie próżnowano. Nauka pisania gęsim piórem, tworzenie inicjałów na wzór tych średniowiecznych oraz tkanie z wykorzystaniem krosen zachwyciły wszystkich. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

 

 

Sprzątanie świata

16.09. wyruszyliśmy posprzątać świat, a konkretniej okolicę naszej szkoły. To już 29 akcja sprzątania świata, która w tym roku przebiegła pod hasłem " Wszystkie śmieci nasze są". To międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie. Polega ona na zbiorowym posprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Nasi uczniowie z zapałem zabrali się do pracy. Przyznali, że nasza okolica zdecydowanie
z roku na rok robi się czystsza.

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

O bezpiecznej drodze do szkoły opowiadał Pan Policjant, który gościł u nas
w szkole.
 
Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. 

Pan policjant przypomniał, że dzieci do lat 7 nie mogą same poruszać się po drodze.

 

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wyprawa do Państwa Śmiechów i wspólne wykopywanie ziemniaków stało się już tradycją w naszej szkole. Tegoroczne wykopki były naprawdę udane. Po powrocie do szkoły czekał już na nas ziemniaczany poczęstunek. Ziemniaczki z ogniska z masełkiem to pychotka.

 

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 i Pasowanie

Uczniowie naszej szkoły wypoczęci, opaleni, uśmiechnięci aktywnie wzięli udział
w uroczystości inaugurującej rok szkolny 2022/2023. Mogliśmy podziwiać pierwszoklasistów pięknie recytujących wiersze i śpiewających piosenki. Pani Dyrektor dokonała pasowania ich na uczniów naszej szkoły. Rada Rodziców przygotowała piękne rogi obfitości, które wywołały radość u naszych pierwszaków.
Życzymy wielu sukcesów i porodzenia w nowym roku szkolnym wszystkim uczniom!