Wydarzenia 2016/2017r.

Dzień Ziemi w przedszkolu

 

 

Przedszkolaczki również uczciły ten szczególny dla naszej planety dzień. Namalowały śliczne, kolorowe  ekoplakaty, a po obiedzie udały się na ekospacer, na którym każde dziecko zadbało, aby wokół naszej szkoły było czyściutko. Oj, nazbierało się trochę śmieci!

 

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w klasach 2-3 poprzedziło sporo różnych zajęć (segregowanie śmieci, ekologiczne zachowania, zasady, wysiew kwiatów, warzyw do skrzynek). W dniu imienin naszej Planety postanowiliśmy uporządkować tereny naszej szkoły  oraz te w pobliżu. Mimo, ze śmieci nazbierało się całkiem sporo, to z roku na rok jest co raz lepiej. Uczniowie zasadzili także sadzonki kwiatów i warzyw ze swoich doniczek do przyszkolne rabatki. Takie prezenty są dla naszej Ziemi najmilsze!

Majowe Święta…

 

Majowe święta są zawsze inspiracją do poznawania naszej ojczyzny, jej historii. W naszej szkole uczniowie z radością wykonali dekoracje patriotyczne – flagi, godła, napisy, kwiaty, które posłużyły do wykonania majowej gazetki. Wcześniej dzieci oglądnęły prezentację o Konstytucji 3 Maja i poznały historię naszych symboli narodowych.

Bankowy Omnibus

 

Bankowy Omnibus to konkurs wiedzy o bankowości. Z testami, przygotowanymi przez opiekunów SKO w naszym regionie, zmierzyli się oszczędzający uczniowie klas 2-3. Dla najlepszych Bank Spółdzielczy w Zatorze przygotował nagrody, które laureaci otrzymają w czerwcu. Powodzenia!

W pasiecie Pana Józefa

 

Po raz drugi mieliśmy przyjemność  gościć u p. Józefa Włodarskiego w jego pasiece. Opowiadał nam o swoich ulach, pszczołach z wielka pasją, co również nam się udzieliło. Mogliśmy z daleka obserwować prace pszczółek. Pan Józef pokazał nam plaster  wbudowany w ramkę , na którym był miód, wirówkę do miodu, strój pszczelarza. Chętni skosztowali słodkiego miodziku.

Warsztaty plastyczne

 

Dzięki Radzie Rodziców-przedszkolaczki i uczniowie klas II – III wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych w naszej szkole. Dzieci miały okazję wykonać niepowtarzalny prezent dla swych rodziców z okazji ich święta. Było kolorowo, pracowicie i bardzo interesująco!

Przedszkolaczki przygotowują zdrowe śniadanie :)

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego  w ramach zajęć promujących zdrowe odżywianie przygotowywały zdrowe śniadanie. Była sałata, ogórki, pomidory, rzodkiewka - zdrowo, kolorowo i pysznie!

Wielkanocne zwyczaje

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie
z naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali
  inscenizację "Wielkanocne zwyczaje", w której nie zabrakło wierszy i piosenek wprowadzających wszystkich w nastrój świąteczny.  Zgodnie z tradycją   najbardziej oczekiwanym akcentem uroczystości było podzielenie się jajkiem i wzajemne składanie życzeń.

 

Wielkanocne przygotowania

Kilka tygodni zajęły nam przygotowania do świąt wielkanocnych. Klasa 2 i 3 malowała wzory na drewnianych jajkach, które stanowiły element stroika wielkanocnego przeznaczonego na kiermasz wielkanocny. Drugoklasiści wykonywali rekwizyty do przedstawienia wielkanocnego (baranki, pisanki, zajączek, kurki) oraz butelki zdobione bibułą i gałązkami forsycji.

Półpoście

 

Dziś leciały z nieba obwarzanki i wpadły do naszej szkoły! Bóg zsyła je jako mannę w półpoście, lub jak mawiano „kiedy waży się post”. Zsyłane są głównie dla dzieci, jako wzmocnienie dla ducha
i namiastka słodyczy. Zazwyczaj dzieci zbierają je na krzewach, niskich drzewkach, ale dziś, ze względu na deszcz, szukały ich w szkole. Ważnym jest, by tradycja „półpościa” trwała i przynosiła radość dzieciom, a i dorosłym również.

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

6 kwietnia 2017r. uczniowie klasy trzeciej zmagali się z pytaniami z zakresu edukacji polonistycznej. Mieli okazję pochwalić się umiejętnością redagowania listu, czytania tekstu ze zrozumieniem, przeliczania głosek, sylab i liter w wyrazach, wyodrębniania
z tekstu rzeczowników, czasowników i przymiotników. Po uśmiechniętych minach widać, że uczniowie są z siebie zadowoleni :)

Dzisiaj, 7 kwietnia trzecioklasiści rozwiązywali zadnia z matematyki. Wymagały one umiejętności uważnego czytania, znajomości pojęć matematycznych i logicznego myślenia. Pełne wyniki i rezultaty starań naszych uczniów dopiero za miesiąc. Będziemy czekać z niecierpliwością!

Dzień otwarty dla przyszłych przedszkolaków

 

21 marca powitaliśmy  dzieci, których rodzice chcą w przyszłym roku szkolnym zapisać do przedszkola w naszej szkole. Pani Bogusia przygotowała dla nich piękne , wiosenne zajęcia, natomiast uczniowie klasy II i III zaśpiewali kilka piosenek, zatańczyli taniec przygotowany przez p. Lindę, a potem zaprosili do wspólnej, integracyjnej zabawy. Mamy nadzieję, że dzieci z radością przekroczą we wrześniu progi naszej szkoły!

Siejemy, siejemy...

 

Wiosna za pasem, więc wszystko budzi się do życia . Postanowiliśmy założyć miniogródek – najpierw w klasie  zasialiśmy do doniczek aksamitki, cynie, nagietki, szczypiorek, a nawet zasadziliśmy czosnek, by w kwietniu przesadzić roślinki na szkolną rabatkę. Będzie naprawdę pięknie!

Pożegnanie zimy

Dzieci z naszej szkoły od kilku dni przygotowywały się do  pożegnania zimy i powitania wiosny. Najważniejsze było wykonanie marzanny, kukły przedstawiającej boginię, którą należy spalić lub utopić, aby przywołać wiosnę. Kukła powinna   przede wszystkim ekologiczna, dlatego wykonano je - bo było ich wiele – z kolorowego papieru, kartonów i patyczków.
W dniu 21.03.2017r. uczniowie klas II-III
  w kolorowym pochodzie udali się nad rzekę Skawę, by jak co roku pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Kolorowy korowód rozświetlił i ubarwił nasze Grodzisko. Marzanny, wykonane dzień wcześniej wykonano zapalono nad rzeką, a popiół z nich  odpłynął, a wraz z nim zima. Do szkoły wróciliśmy z naręczem bazi. Witaj Wiosno!

Dzień Kobiet

 

Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki od kolegów dostały jakiś miły podarunek, a panie z naszej szkoły otrzymały pachnące wiosną kwiaty. To był bardzo sympatyczny dzień. Dziękujemy!

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego SKO "Wesoła moneta"

W październiku i listopadzie 2016r. w naszej szkole  przeprowadzono w ramach działalności SKO  konkurs plastyczny pod hasłem:  „Wesoła moneta” pod patronatem Banku Spółdzielczego w Zatorze. Wzięło  w nim udział  4 członków SKO. Prace urzekały pomysłowością, estetyką i kolorami.

Wyniki konkursu:
1 miejsce – Julia Gawęda- klasa 2
                    
Bartosz Kubiela – klasa 2
2 miejsce -  Karol Ryszka  - klasa 3
3 miejsce – Sandra Wojtas - klasa 2

 

Wszyscy otrzymali  nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zatorze.

Zabawa andrzejkowa :)

 

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek  23 lutego  2017 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie klas II i III oraz inne chętne dzieci z naszej miejscowości. Na ten dzień sala zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną maskami karnawałowymi. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od wiedźm, piłkarzy, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, samurajów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, motyle, kotki… 
Przy
  dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Nie zabrakło też dzięki rodzicom wspaniałego poczęstunku- pizzy i słodkości, i jeszcze w tym dniu, jak na tłusty czwartek przystało – pysznych pączków.

Finał konkursu                                                     "Projekt okładki ulubionej książki"

 

  W styczniu br. , Rada Rodziców ogłosiła konkurs na „Projekt okładki ulubionej książki”. Konkurs cieszył się sporym powodzeniem. Oto wyniki:

 

Oddział przedszkolny
Natasza Krańska - wyróżnienie
Lena Nowotarska – wyróżnienie
Patrycja Janik – wyróżnienie
Ania Ryszka - wyróżnienie
Miłosz Jaskiernia - wyróżnienie
Zosia Rusinek - wyróżnienie
Antonina Dziedzic – wyróżnienie
Mateusz Jaskiernia - wyróżnienie

 

Klasa 2
Nadia Pawełek – 1 miejsce
Julia Gawęda – 2 miejsce
Bartosz Kubiela – 3 miejsce

 

Klasa 3
Oskar Rybarski – 1 miejsce
Iwona Dębska – 2 miejsce
Gracjan Rusinek – 3 miejsce

 

Gratulujemy!

Byliśmy w kinie

 

Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Multikina w Oświęcimiu. Obejrzeliśmy "Sing".  Film był wesoły, opatrzony dużą porcją muzyki i spodobał się wszystkim bez względu na wiek (także nauczycielom biorącym udział w tej wycieczce - D. Gargas, J. Klucka i L. Balonek).  Wyjazd był zorganizowany przez Radę Rodziców, która zafundowała wszystkim bilet na seans i przejazd. Zastanawialiśmy się również na jaki kolejny film warto byłoby znowu przyjechać do kina. Poczekamy może na wiosnę!

Jesteśmy w "Zimowym Raju"

Dzień Babci i Dziadka

 

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej Szkoły, 
a organizowana jest przez uczniów klas 0– III wraz z wychowawcami.

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się w Domu Strażaka w Graboszycach. 
Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków przybyło mnóstwo  zaproszonych babć i dziadków. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie jasełkowe oraz uroczy występ smerfnych przedszkolaków. Dzieci wręczyły babciom
i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali  zimną płytę oraz słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków.

Wigilia w naszej szkole

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. W szkole co roku organizujemy wspólną wigilię połączoną z  kolędowaniem. Ten  przedświąteczny  czas uczniowie spędzili z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz rodzicami, którzy przygotowali nie tylko wigilijne dania, ale także wystrój sali.  Wspaniała atmosfera,  śpiewanie kolęd  wprawiły obecnych
w świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że te spotkania staną się tradycją naszej szkoły.

Kiermasz bożonarodzeniowy

 

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem miał miejsce w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawane były prace dzieci: choinki, ozdoby świąteczne,  aniołki, kartki. Największym powodzeniem cieszyły się pierniki upieczone przez uczniów, które zniknęły już pierwszego dnia.  Rodzice bardzo chętnie kupowali prace uczniów.  Dzieci były bardzo zainteresowane kiermaszem i aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie i znajdują nabywców. Jest to bardzo wychowawcza inicjatywa, uczy dzieci zaangażowania i dobrej pracy. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na potrzeby uczniów.

Teatrzyk

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły.

Dzień Górnika

Andrzejkowe wróżby i hulańce

 

Zabawa andrzejkowa  w naszej szkole miała na celu zintegrowanie dzieci  z naszej miejscowości ze społecznością  szkolną oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając wszystkim wielu miłych wrażeń. Panie, przebrane za wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.   Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dobra muzyka sprzyjała tańcom. W trakcie zabawy w poszczególnych klasach dzieci miały przygotowane napoje i słodkie poczęstunki. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przedszkolaki z uczniami młodszych  klas.

Dzień Seniora

 

16 października 2016 roku nasi uczniowie mieli przyjemność wystąpić z programem artystycznym przed seniorami z naszej miejscowości. Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku.
Na spotkanie przybyli również: Burmistrz Gminy Zator p. Mariusz Makuch oraz sołtys wsi Grodzisko
p. Piotr Polanek. Przy suto zastawionym stole seniorzy spędzili przyjemne niedzielne popołudnie.

Święto Niepodległości

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"
Andrzej Moraczewski

Nasi mali uczniowie, w przeddzień tego pięknego dla Polaków Święta mieli okazję wraz
z nauczycielami przygotować odświętnie salę i wysłuchać pełnej ciekawostek opowieści
o historii naszego państwa. Wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni. Drugoklasiści recytowali okolicznościowe wiersze. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o Polsce.
Ci, którzy uważali, na pewno nie mieli trudności z udzielaniem odpowiedzi.

 

Któż z nas nie lubi baśni duńskiego pisarza H. Ch. Andersena? Dzisiaj, jedną z nich – „Calineczkę” , mieliśmy okazję przypomnieć sobie dzięki aktorom teatru kukiełkowego „ Bajka” z Nowego Sącza.
2 grudnia gościliśmy u siebie Teatr Lalkowy Bajka z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała przygody Calineczki, a przesłaniem spektaklu był morał, iż piękno wewnętrzne jest dużo ważniejsze od tego zewnętrznego. Calineczka okazała się piękna nie tylko zewnętrznie. Miała też dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomagała.

Dzień Wszystkich Świętych

W przeddzień Wszystkich Świętych pamiętamy o tych, o których niewielu pamięta.
Pełni zadumy wspominamy bliskich i dziękujemy za każdą chwilę spędzoną z nimi. Na zawsze pozostaną w naszych sercach...

Dzień Nauczyciela

Nasz piękny las - wspaniale lekcje przyrody

 

Lubimy wycieczki po naszej pięknej okolicy. Jeszcze bardziej  odkrywać miejsca i drogi, których jeszcze nie znamy. Dziś szliśmy z przygodami. Wielu uczniów nie zdołało ominąć błotnistych kałuż (może nie chcieli?)
i
wycieczkę zakończyli w łaźni. Turlanie się z górki też miało swoje uroki. Dzisiejsza wycieczka była rozgrzewką przed pielgrzymką do Kalwarii i planowaną , może jeszcze w tym roku, wyprawą na Groń Jana Pawła II.

Wycieczka do Zatora

Nasza przygoda rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już ok 7.30 na przystanku oczekiwaliśmy na autobus miejski, który miał nas zawieźć do Zatora. Wielu z nas pierwszy raz podróżowało tym środkiem transportu. Każdy musiał zakupić sobie u pana kierowcy bilet. 
Gdy dotarliśmy na miejsce, obejrzeliśmy z zewnątrz Pałac Potockich
i Kościół pw. Św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze.
Kolejnym punktem naszej wyprawy był udział w przyjęciu urodzinowym Kubusia Puchatka w Bibliotece Publicznej. Pyszny tort, ciekawe konkurencje oraz wykonanie własnoręcznie pięknych zakładek sprawiły, że nikt się nie mógł nudzić.
Na koniec zajrzeliśmy do Regionalnego Ośrodka Kultury. Tam z wielkim zaangażowaniem wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych i obejrzeliśmy wystawę
w Galerii Szklanej.
Pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy autobusem do Grodziska.
Nie możemy się już doczekać kolejnej wycieczki :)

Wielkie sprzątanie

 

W dniu 29.09.2016r. wszystkie klasy naszej szkoły pod opieką wychowawców wyruszyły sprzątać okolice szkoły. Najpierw podzieliliśmy się i wyznaczyliśmy obszar do uprzątnięcia. Uczniowie najpierw porządkowali teren wokół szkoły, boiska sportowego  i placu zabaw, potem zbierali śmieci wzdłuż drogi prowadzącej do szkoły oraz okolice kaplicy . Wyjście w teren było nie tylko czasem sprzątania ale i  możliwością obcowania z naturą, obserwowaniem  widocznych już  w krajobrazie oznak jesieni i  analizą stanu  czystości  naszego najbliższego środowiska.

Książki naszych marzeń

Dzień Chłopaka

 

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta  przygotowały część artystyczną a także konkurs na Superchłopaka. Chłopcy musieli się nieźle nagimnastykować, aby sprostać  niełatwym zadaniom. Możemy jednak być dumni z naszych chłopców-świetnie przyszywali guziki, znaja marki samochodów, kluby sportowe, doskonale rozpoznają swoje koleżanki z klasy, nie mówiąc już, jakimi są sprinterami. Tytuł Superchłopaka zdobył Michał Śmiech z klasy trzeciej, który w nagrodę otrzymał puchar i medal. Dziewczyny wręczyły atrakcyjne prezenty wszystkim chłopakom.

Chłopcy! Wszyscy jesteście SUPERCHŁOPAKAMI!!!!

Bezpieczna droga do szkoły

 

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas 2-3 poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się na drodze. W ramach edukacji w tym kierunku,  gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Policji z Komisariatu w Zatorze.  Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok.

Wycieczka do Kalwarii

 

Ten dzień na długo zagości w naszych wspomnieniach. 15 września uczniowie klasy 2 i 3 pielgrzymowali do Kalwarii. Wyjazd zorganizowała p. katechetka – Anna Kołodziejczyk.
Na miejscu czekał na nas przewodnik, który nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim sposobem bycia zdobył sympatię wszystkich uczniów.Na Dróżki Maryjne poprowadziła nas p. Ania. Swoją wiedzą podzieliła sierównież zakonnica Tarcyzja, która przyłączyła się do naszej grupy. Pięć godzin to za krótko, aby wszystko zobaczyć, przejść wszystkie dróżki. Mamy nadzieję, że wkrótce tu wrócimy…

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego